Fidget spinner

Fidget spinner który wybrać by dobrze się kręcił, nie połamał się i cieszył jak najdłużej?

Fidget ma w ogóle jakikolwiek sens? To do czegoś służy czy to tylko zabawka?
Jaki wybrać i czym się kierować?

Takie pytania najczęściej pojawiają się przy pierwszym spotkaniu się z tym kręcącym się gadżetem. Można to zaliczyć do zabawki dla dużych i małych. Chodź niektórzy twierdzą, że ma on właściwości uspakajające. Można by się z tym zgodzić, bo wszystko co się kręci i na którym się skupiamy potrafi oderwać nas od rzeczywistości.
Na początku lat dziewięćdziesiątych nie wyglądał tak, jak obecnie go znamy. Był to spodek z miejscem na jeden palec który się obracało. Więcej o historii tego produktu znajdziecie na Wiki

Konkrety.
Najważniejsze by fidget jak najlepiej się kręcił, bo to główne zadanie tej zabawki.
Potrzeba do tego: dobre łożyska, masa, wyważenie.

  • Wyważenia nie jesteśmy wstanie sprawdzić przed zakupem, możemy się tylko posiłkować opiniami ludzi którzy już kupili nasz upatrzony model
  • Masa to jeden z głównych czynników które sprawiają, że fidget się kręci. Nie może być za mała, bo siła odśrodkowa nie będzie wystarczająca by się kręcił długo.
  • Łożyska to jest to, czym powinniśmy się kierować w wyborze. Koniecznie muszą być porcelanowe. Zwykłe żelazne są najtańsze, też dają radę ale tarcie jest za duże.

Najlepszym wyborem według nas jest ten

zabawka

Metalowy, z dobrymi łożyskami, ergonomiczny kształt który mieści się w kieszeni, nie powodujący odkształceń kieszeni czy ramion fidgeta.

 

 

 

 

Następnym jest ten

zabawka

Od powszedniego różni się tylko tym, że jego wygodne przenoszenie w kieszeni nie będzie możliwe.

 

 

 
Ostatnim jest ten
Jego zalety są dwie.
Jest modny i jest tani. Na tym poprzestańmy.

 

 

 

 

 

Najtaniej będzie zrobić samemu. Czy to trudne? Nie. Wystarczy do tego 3 łożyska z Allegro (1zł\szt) i klej (super glue lub klej na gorąco).
Przykładamy równo do siebie łożyska i kleimy je super glue.
Jeśli chcemy by wyglądał bardziej jak oryginalne, to rysujemy na kartce interesujący na kształt, umieszczamy łożyska na miejscu i kleimy klejem na gorąco. Później pod ciepłą wodę i zrywamy papier.

Mamy nadzieje, że artykuł się podobał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *